Blog

Zachęcamy do lektury!

Trendy przyszłości. Poznaj rozwiązanie, które zmienia funkcjonowanie branży komunalnej.

Trendy przyszłości. Poznaj rozwiązanie, które zmienia funkcjonowanie branży komunalnej. Branża komunalna wciąż się rozwija. Jest to zauważalne między innymi po wystawianych przez nas różnokolorowych (zgodnych z JSSO) pojemnikach. Są one estetyczne, wyglądają ładnie i są przeznaczone do gromadzenia odpowiednich frakcji odpadów. Dzięki temu miasta i gminy zyskują na wyglądzie. Rozwiązania zmieniające funkcjonowanie branży komunalnej Branża [...]

Więcej

Projekt UWE

Projekt UWE P.H.U. Impex Piotr Bęćkowski, ul. Zielonogórska 36 71-084 Szczecin, uczestniczy w projekcie „UWE - USŁUGI WSPARCIA EKSPORTU dla innowacyjnych firm oraz produktów Klastra Logistyczno Transportowego "Północ - Południe", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0002/18. Wartość projektu 6 900 599,29 zł. Wysokość dofinansowania: [...]

Więcej

Usługa wynajmu uznana najlepszym sposobem na zarabianie już od pierwszego dnia kontraktu

Usługa wynajmu uznana najlepszym sposobem na zarabianie już od pierwszego dnia kontraktu Przedsiębiorstwa komunalne chcąc być konkurencyjnymi, muszą posiadać zróżnicowaną i bogatą ofertę pojemników na odpady w przystępnych cenach. Dzięki nim możliwe jest obniżenie kosztów branych pod uwagę przy kalkulacji ofert przetargowych. To z kolei zwiększa szanse na wygranie kontraktu i realizację usługi odbioru i [...]

Więcej

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usługi odkupu pojemników?

Pojemniki na odpady są wykorzystywane na terenie całego naszego kraju. Dzięki nim można w łatwy sposób zachować ład i porządek, ułatwiają segregację i wywóz śmieci. Niektóre firmy oferują odkup pojemników na odpady, dzięki czemu nie musimy płacić zawrotnych sum za zakup nowego pojemnika.

Więcej

Co warto wiedzieć o branży gospodarki odpadami?

Branża gospodarki odpadami zaliczana jest do jednego ze strategicznych sektorów gospodarki. Szacuje się, że funkcjonuje w nim ok. 8 tys. podmiotów, które w sumie zatrudniają blisko 80 tys. pracowników. Zdecydowana większość – ok. 6 tys. podmiotów to małe i mikro-przedsiębiorstwa. Od kilku lat sytuacja w tym sektorze podlega dynamicznym zmianom. I pomimo wielu nich, jak i procesów, które odbierane są przez środowisko jako pozytywne, to nadal występują liczne bariery i poważne zagrożenia, które mogą zakłócić funkcjonowanie branży i wyraźnie zahamować jej rozwój.

Więcej

Usługa wynajmu oczami właściciela zakładu komunalnego

Zajmowanie się oczyszczeniem miejscowości to jedno z głównych zadań każdego zakładu komunalnego. Jest to możliwe również dzięki usłudze wynajmu, zarówno pojemników na odpady, jak i pojazdów komunalnych. Jakie są zalety takiego rozwiązania właśnie z perspektywy właścicieli zakładów komunalnych, którzy korzystali już z tego typu usług?

Więcej

Jakie uprawnienia musi posiadać kierowca śmieciarki?

Prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu poruszającego się po naszych drogach wymaga także posiadania odpowiedniej kategorii prawa jazdy. W przypadku zawodu związanego z kierowaniem śmieciarką nie jest zatem inaczej

Więcej

Zasady serwisowania śmieciarek i zamiatarek

Śmieciarki i zamiatarki, podobnie jak każdy inny sprzęt, wymagają regularnego serwisowania, by zapewnić im nieprzerwane funkcjonowanie. Ich regularne przeglądy są tym istotniejsze, że pracują one w wyjątkowo trudnych i wymagających warunkach, które sprawiają, że łatwo o awarię i uszkodzenia. Jakie są najważniejsze zasady serwisowania sprzętu tego typu?

Więcej

Jak przebiega proces renowacji śmieciarki?

Proces renowacji śmieciarki składa się z czterech etapów: mycie, piaskowanie, spawanie i lakierowanie. Każdy z nich jest bardzo ważny dla prawidłowego wykonania całej operacji. Co warto wiedzieć o poszczególnych etapach? Sprawdź to w naszym artykule!

Więcej

6 korzyści płynących z kupna używanej śmieciarki z programem certyfikacji Impex Approved

Rynek używanych samochodów specjalistycznych nie jest łatwy, dlatego działając jako sprzedawcy śmieciarek używanych, stworzyliśmy specjalny program certyfikacji, którego celem jest ułatwienie zakupu samochodu z rynku wtórnego, z gwarancją jego pełnej funkcjonalności. Ciągłość pracy śmieciarek jest przecież bardzo istotna.

Więcej