Skuteczne radzenie sobie z usuwaniem skutków zimy bywa problematyczne, jeżeli ilość pozostałości po opadach jest znaczna. Szczególnym problemem będzie zwłaszcza pozbywanie się dużych ilości śniegu zalegających na ciągach komunikacyjnych – chodnikach, drogach dojazdowych czy miejscach parkingowych. Ręczna walka z zaspami nie będzie ani łatwa, ani szybka. Znacznie lepszym wyjściem okaże się więc wykorzystanie odpowiedniego urządzenia. Rozwiązaniem dla posiadaczy pick-upów, terenówek oraz ciężarówek jest montaż pługu do samochodu. Przekonajmy się, co trzeba wiedzieć o korzystaniu z takiego sprzętu i sprawdźmy, w jakich okolicznościach warto go używać.

Co trzeba wiedzieć o pługach do samochodów?

Pług montowany w samochodzie to urządzenie, które pozwala na sprawne i szybkie odgarnianie nawet znacznej ilości śniegu czy przebijanie się przez wszelkiego rodzaju zaspy. Sprzęt tego typu da się zainstalować na pojazdach wyposażonych w napęd na cztery koła. W grę wchodzi tu lemiesz w kształcie litery V, rozgarniający na obie strony prosty, przemieszczający śnieg na lewy lub prawy bok, zależnie od ustawień. Urządzenie jest zawieszane na specjalnej konstrukcji i pozycjonowane oraz kontrolowane przy pomocy niezwykle skutecznego układu elektrohydraulicznego. Mocowanie lemiesza jest szybkie dzięki elementowi montażowemu, a lemiesz ma rozwiązania chroniące sprzęt przy uderzeniu w krawężnik lub inną przeszkodę.

Kiedy używać pługów samochodowych?

Własny pług samochodowy sprawdzi się w przypadku nieruchomości położonych w miejscach, gdzie nie można liczyć na odśnieżanie przez firmy zajmujące się pracami komunalnymi i utrzymaniem dróg. Będzie nieoceniony również dla posiadaczy większych działek, czy właścicieli firm dysponujących dużymi placami, swoimi drogami dojazdowymi bądź parkingami.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje