Firmy specjalizujące się w zagospodarowaniu odpadów komunalnych muszą dysponować flotą odpowiednich pojazdów, które zagwarantują możliwość obsłużenia konkretnego obszaru. Skompletowanie pełnego parku maszynowego może być jednak problematyczne, ponieważ samochody z zabudową przystosowaną do odbierania śmieci są niezwykle kosztowne. W przypadku części firm może to stanowić poważną barierę dla dalszego rozwoju, gdyż zebranie kapitału na tak dużą inwestycję może zabrać sporo czasu. Jeżeli przedsiębiorstwa dopiero wchodzą na rynek, zwykle znalezienie finansowania zewnętrznego w postaci kredytu bankowego może również stać się nie lada wyzwaniem. Ciekawą opcją okaże się dla nich wynajem śmieciarek. Przekonajmy się, dlaczego jest to korzystne.

Dlaczego wynajem śmieciarek jest korzystny?

Specyfika branży komunalnej polega na tym, że większość zleceń jest zdobywana dzięki przetargom rozpisywanym przez różne władze samorządowe, a niekiedy także przez zarządców budynków czy firmy zawiadujące konkretnymi obiektami. Warunkiem przystąpienia do postępowania jest zagwarantowanie floty pojazdów, które będą w stanie obsłużyć dane zlecenie. Ponieważ jednak żaden z podmiotów składających swoją ofertę nie może być pewny, że zostanie wybrany, wymagałoby to czynienia inwestycji „na zapas”, co podnosiłoby koszty i stanowiło poważne wyzwanie dla finansów wykonawcy. Rozwiązaniem może być zdecydowanie się na wynajęcie potrzebnych przy konkretnym zleceniu pojazdów.

Jak wygląda wynajem śmieciarek?

Udostępnianie śmieciarek na podstawie umowy najmu to świetna propozycja dla wszystkich firm komunalnych. Pozwala na zoptymalizowanie ponoszonych kosztów, a także nie wymaga angażowania dużego kapitału, co byłoby niezbędne przy ich zakupie. Warto też pamiętać, że taki układ zmniejsza ryzyko związane z właściwym funkcjonowaniem urządzenia oraz umożliwia rozwój przedsiębiorstwa przez wchodzenie na nowe rynki.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje