Utrzymanie czystości wymaga korzystania z odpowiedniego sprzętu umożliwiającego jak najszybsze pozbywanie się konkretnych typów zabrudzeń. Będzie to szczególnie ważne w przypadku firm wykonujących różnego rodzaju usługi komunalne, a także specjalizujących się w zapewnieniu porządku na terenach należących do wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych, a także obsłudze osób prywatnych dysponujących większymi posesjami. Wśród urządzeń, które okażą się przydatne w czasie sprzątania, na wyjątkową uwagę zasługują mobilne myjki wysokociśnieniowe. Przekonajmy się, czym charakteryzuje się taki sprzęt i sprawdźmy, gdzie będzie przydatny.

Czym są myjki wysokociśnieniowe?

Myjki wysokociśnieniowe to urządzenia, które pozwalają na pozbywanie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń za pośrednictwem niezwykle silnego strumienia wody. Podają ją z wysokim natężeniem przepływu przez lancę zwężającą strumień, co dodatkowo podnosi ciśnienie. Jest to możliwe za sprawą wydajnej pompy napędzanej silnikiem elektrycznym bądź spalinowym. Proces mycia z wykorzystaniem takiego sprzętu polega na oddziaływaniu cząsteczek wody mających dużą energię kinetyczną, co pozwala na rozbijanie struktury substancji stanowiących przyczynę zabrudzenia oraz szybkie usuwanie odspojonych fragmentów. W zależności od charakterystyki konkretnego zadania do myjek wysokociśnieniowych podłącza się dysze o różnej średnicy i kształcie otworu bądź szczeliny, przez którą wydostaje się strumień. Dostępne są też lance o rozmaitej długości i charakterystyce.

Gdzie korzysta się z myjek wysokociśnieniowych?

Myjki wysokociśnieniowe mogą być użyteczne przy czyszczeniu różnych powierzchni i materiałów. Wykorzystuje się je do oczyszczania utwardzonych nawierzchni np. kostki brukowej, a także pozbywania się graffiti, plam rozmaitych substancji od olejów po niektóre osady czy nawet farby. Będą one przydatne także przy dbaniu o konstrukcje stalowe, pokrycia dachowe, niektóre przeszklenia czy maszyny i urządzenia.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje