Blog

Zachęcamy do lektury!

odśnieżanie podjazdu

Dlaczego warto zainwestować w elektryczny sprzęt do zimowego utrzymania dróg?

Zima to czas, kiedy drogi są narażone na intensywne opady śniegu i lodu. Stanowi to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Dlatego ważne jest, aby dróg nie tylko nie zaniedbywać, ale również odpowiednio zabezpieczać je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Czy może w tym pomóc sprzęt elektryczny?

Więcej
nowoczesny pojazd komunalny

Jakie możliwości dają nowoczesne pojazdy komunalne?

Pojazdy komunalne są przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju prac komunalnych, takich jak zbieranie śmieci, sprzątanie ulic, pielęgnacja zieleni czy odśnieżanie dróg. Są to zwykle duże i specjalnie przystosowane maszyny, które pozwalają na efektywne wykonywanie zadań związanych z utrzymaniem porządku na danym obszarze. Sprawdź, jakie możliwości dają nowoczesne pojazdy komunalne.

Więcej

Przy Kawie o bioodpadach [Webinar]

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na bezpłatny webinar, którego tematem przewodnim będzie „Potencjał strumienia bioodpadów w kontekście osiągania przez samorządy wymaganych prawem poziomów recyklingu”. Tematyka Wydarzenie potrwa około 1,5 godziny. W trakcie zostaną omówione praktyczne wskazówki dotyczące zbierania i zagospodarowania bioodpadów, które pozwolą na efektywne działanie w codziennej praktyce. Webinar składać się będzie z trzech […]

Więcej
śmieciarka

5 zalet dzierżawy śmieciarek

Śmieciarki są powszechnie wykorzystywane do zbierania i wywożenia odpadów z osiedli, czy przestrzeni publicznej. Śmieciarki są najczęściej zbudowane na podwoziu samochodu ciężarowego, dzięki czemu są pojemne i trwałe. Jakie są najważniejsze zalety dzierżawy śmieciarek? Kiedy się na to zdecydować? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Więcej
czyszczenie kosza na śmieci

Jak zadbać o czystość pojemników na odpady?

Pojemniki na odpady to obowiązkowe wyposażenie każdego gospodarstwa. Pojemniki służą do segregowania śmieci i pomagają utrzymać porządek w danym miejscu. Co ciekawe, muszą one spełniać pewne normy, aby mogły być przeznaczone do użytku. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jak można zadbać o czystości pojemników na odpady i dlaczego jest to takie ważne. […]

Więcej
czarne kosze na śmieci

Z jakich surowców powinny być wykonane pojemniki na odpady?

Pojemniki na odpady umożliwiają segregację śmieci i pozwalają utrzymać porządek w okolicy. Ważne jest, aby były one odpowiednio wyposażone, co ułatwi wywóz śmieci i zapewni bezpieczeństwo. Pojemniki na odpady powinny być też wykonane z określonych surowców. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jakie normy muszą spełniać pojemniki na odpady i dlaczego warto korzystać […]

Więcej
pojemniki do recyklingu

Czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym?

Gospodarka o obiegu zamkniętym ma na celu ograniczenie zużycia surowców i racjonalne wykorzystanie zasobów. Co ciekawe, niektóre pojemniki na odpady wpisują się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie są główne założenia gospodarki o obiegu zamkniętym i w jaki sposób pojemniki na odpady stają się częścią obiegu zamkniętego. Zachęcamy do […]

Więcej
kolorowe kosze na śmieci

Jak rozpoznać wysokiej jakości pojemnik na odpady?

Pojemnik na odpady umożliwiają segregację śmieci. Pojemniki są podzielone na kolory, które odpowiadają poszczególnym rodzajom odpadów. Dzięki temu można łatwiej utrzymać porządek i czystość w danym miejscu. Jakie standardu powinny spełniać pojemniki na odpady? Czym charakteryzują się pojemniki wysokiej jakości? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Więcej
różne kolory pojemników na odpady

Główne rodzaje pojemników na odpady

Pojemniki na odpady są powszechnie wykorzystywane do segregowania śmieci i różnią się one między sobą kolorami. Pojemniki na odpady umożliwiają oddzielanie tworzyw sztucznych od szkła lub odpadów zmieszanych. Jakie są podstawowe rodzaje pojemników na odpady? Jakie śmieci umieszczać w danym pojemniku? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym odpowiadamy na te pytania.

Więcej
szereg zielonych kontenerów na odpady

Jakie korzyści daje wynajem pojemników na odpady?

Wynajem pojemników na odpady, to niezaprzeczalnie rozwiązanie, które jest korzystne – i dla nas, i dla otaczającego nas środowiska. Dlaczego warto wynająć pojemniki na śmieci? Odpowiadamy we wpisie!

Więcej