Branża komunalna wciąż się rozwija. Jest to zauważalne między innymi po wystawianych przez nas różnokolorowych (zgodnych z JSSO) pojemnikach. Są one estetyczne, wyglądają ładnie i są przeznaczone do gromadzenia odpowiednich frakcji odpadów. Dzięki temu miasta i gminy zyskują na wyglądzie.

Rozwiązania zmieniające funkcjonowanie branży komunalnej

Branża komunalna zmienia się na naszych oczach. Śmieciarka już nie przyjeżdża po odpady, które były wrzucane do jednego kontenera czy pojemnika. Teraz są one kolorowe i wyglądają bardzo estetycznie. Firmy produkują pojemniki w różnych kolorach – zgodnych z wdrażanym od 1 lipca 2017 roku Jednolitym Systemem Segregacji Odpadów (JSSO). Dzięki temu mamy ułatwione zadanie związane z właściwą segregacją odpadów, a co za tym idzie osiąganiem przez samorządy odpowiednich poziomów recyklingu. Obecnie jest 5 podstawowych kolorów pojemników: żółty, niebieski, brązowy, zielony i czarny. Na rynku są one dostępne zarówno w postaci nowych produktów, jak i używanych. Zakup czy wynajem pojemników na odpady zdaje egzamin wówczas, gdy potrzeba rozstawić je na terenie gminy, która nie ma wymogu dotyczącego ich nowości. Produkty z drugiej ręki prezentują się doskonale i cieszą opinią trwalszych w użytkowaniu niż nowe, a poza tym wpisują się w ideę Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ).

Trendy przyszłości branży komunalnej

W branży komunalnej działa coraz więcej firm, dzięki czemu szybciej się rozwija. Jeszcze niedawno nie mieliśmy możliwości zakupu używanych pojemników na odpady. Dziś istnieje taka opcja, dzięki firmie PHU Impex, która jako jedyna w Polsce, oprócz tradycyjnego odkupu pojemników bezpośrednio w zakładzie komunalnym, oferuje również wariant odkupu lub wymiany koszy rozstawionych na terenie gminy lub miasta. Bez konieczności ich kosztownego zwożenia i magazynowania. Warto zaoszczędzone w ten sposób środki inwestować w rozwój swojego przedsiębiorstwa, przyczyniając się tym samym do dalszego rozwoju całej branży komunalnej.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje