Jedną z czynności, którą może robić każdy z nas, aby pomóc środowisku naturalnemu, jest segregacja śmieci. Powtórne wykorzystanie odpadów jest nie tylko przyjazne dla naszej planety, ale również pozwala sporo zaoszczędzić, wykorzystując ponownie papier czy szkło. Aby segregacja była możliwa, konieczne jest wykorzystanie odpowiednich pojemników. Czym się charakteryzują i gdzie można je wynająć?

Jakie śmieci wyrzucać do jakiego pojemnika? 

Na początek warto wspomnieć, że segregacji podlegają takie odpady, które nadają się do powtórnego przetworzenia. Zaliczamy do nich tworzywa sztuczne, metale, papier, opakowania szklane, odpady biodegradowalne. Oprócz tego niektóre gminy decydują też o konieczności rozdzielania szkła białego i kolorowego. Każdy z tych rodzajów odpadów musi być umieszczany w odpowiednim pojemniku do segregacji odpadów. Wiele osób ma problem z ustaleniem, które śmieci można zaliczyć do tych, które mogą być użyte do ponownego przetworzenia. Podpowiadamy:

  • metale i tworzywa sztuczne – plastikowe zgniecione butelki z zakrętkami, plastikowe pakowania po produktach spożywczych, opakowania po środkach czystości i kosmetykach, puszki po konserwach, metale kolorowe, kapsle i zakrętki od słoików,
  • szkło – butelki po napojach i żywności, szklane opakowania po kosmetykach,
  • papier – karton, tektura, gazety, zeszyty, książki, torby papierowe,
  • odpady biodegradowalne – resztki jedzenia, skoszona trawa, trociny i kora drzew.

Oprócz tego przy każdym gospodarstwie domowym czy przedsiębiorstwie znajduje się też pojemnik na odpady zmieszane, do którego należy wrzucać wszystko, czego nie można odzyskać w procesie recyklingu oprócz odpadów niebezpiecznych.

Skąd wziąć pojemniki do sortowania odpadów? 

Recykling śmieci nie byłby możliwy, gdyby nie specjalne pojemniki do segregacji. Co do zasady to właściciel nieruchomości odpowiada za ich zapewnienie (czasami zdarza się tak, że obowiązek przejmuje gmina). Właśnie dlatego zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne często interesują się usługą wynajmu pojemników na śmieci, dzięki którym można skutecznie segregować odpady, które następnie zostaną ponownie wykorzystane.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje