Pojemniki na odpady są wykorzystywane na terenie całego naszego kraju. Dzięki nim można w łatwy sposób zachować ład i porządek, ułatwiają segregację i wywóz śmieci. Niektóre firmy oferują odkup pojemników na odpady, dzięki czemu nie musimy płacić zawrotnych sum za zakup nowego pojemnika.

Dlaczego warto zdecydować się na odkup pojemnika?

Podstawowym argumentem jest ekonomia. Władze miast, jak i zakłady komunalne dzięki odkupowi pojemników oszczędzają sporą ilość gotówki, a zyskują odpowiednio dopasowane pojemniki na odpady komunalne. Firmy korzystające z usługi odkupu pojemników na odpady nie muszą martwić się logistyką całego przedsięwzięcia. Tym zajmuje się już firma odsprzedająca nam pojemniki.  To samo tyczy się dbania o czystość i wygląd pojemników. Kontenery na odpady które odkupujemy zawsze są dobrym stanie technicznym i wizualnym. Firma Impex oferuje odkup pojemników na odpady komunalne od 80l do 1100l a także odkup tzw. dzwonów 1,5 i 2,5 m3. Dla osób posiadających własną firmę odkup pojemników ma znaczący wpływ na rozwój działalności.  Dzięki odkupowi firma może zaproponować na przetargu niższą cenę swoich usług, podyktowaną niższą ceną samych kontenerów na odpady komunalne. Skutkuje to większymi szansami na wygranie przetargu i rozpoczęcie nowej współpracy. Na odkup kontenera warto zdecydować się również wtedy, kiedy nasza firma dopiero zaczyna swoją działalność i chcemy jak najbardziej obniżyć koszty, bez tracenia na jakości. Wiele gmin i miasteczek nie posiada zbyt zawrotnego budżetu, a opcja z odkupem umożliwia im na zadbanie o wygląd swojej gminy i zapewnienie jej mieszkańcom odpowiedniego gospodarowania odpadami i estetyki. Dla każdej z osób bardzo ważne jest, aby dostarczana była odpowiednia ilość kontenerów na osobę. Jeżeli zakład komunalny czy władze miasta chciały zakupić nowe kontenery, musiałyby znacznie ograniczyć ich ilość na jeden dom czy blok. W przypadku odkupu, ta sama kwota pozwoli na zakup większej ilości kontenerów. Dzięki temu na wszelakie odpady znajdzie się odpowiednie miejsce.

Podsumowując, odkup i wynajem kontenerów jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla małych gmin i firm dopiero rozpoczynających swoją działalność. Pozwala to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale również na odpowiednią i długą eksploatację pojemników, dzięki czemu nie generuje się kolejnych odpadów.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje