Śmieciarka – należący do grupy pojazdów komunalnych samochód specjalny zbudowany zazwyczaj na podwoziu samochodu ciężarowego. Przystosowany jest do zbiórki odpadów komunalnych i wywozu ich na miejsce składowania (wysypisko śmieci) lub utylizacji.

Zalety śmieciarek używanych

Dzięki pracy między innymi śmieciarek  w miastach i wioskach panuje czystość i porządek. Stanowią one podstawę działalności firm zajmujących się odbiorem odpadów. Zakup nowego pojazdu wiąże się jednak z ogromnym wydatkiem, dlatego coraz bardziej popularne stają się śmieciarki używane.

Jedną z najważniejszych zalet używanych pojazdów jest niższa cena. Zakup nowego samochodu to wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Śmieciarki używane są o wiele tańsze, a swoją jakością i wydajnością nie odbiegają od nowszych modeli. Często okazuje się również, że są mniej awaryjne, a niższe koszty wynikają także z eksploatacji i ewentualnych napraw.

Zdarza się, że powodem zakupu nowej śmieciarki jest gwarancja i przekonanie, że używane pojazdy takiej rękojmi nie otrzymają. Nic bardziej mylnego – nasza firma proponuje nie tylko sprawdzone i niezawodne pojazdy, ale również ochronę na jego wybrane elementy. Oferujemy również profesjonalny serwis oraz bezpłatne wsparcie techniczne na wypadek awarii lub problemów z obsługą śmieciarki. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie używane pojazdy przechodzą rygorystyczne kontrole i przeglądy, dzięki czemu właściciel nie musi obawiać się, że śmieciarka nagle odmówi posłuszeństwa. Polecamy naszym klientom program certyfikacji pojazdów Impex  Approved. Został on zaprojektowany w celu zagwarantowania bezpieczeństwa wyboru i ciągłości pracy przedsiębiorstwom kupującym śmieciarki z rynku wtórnego. Ponadto, nasi specjaliści są zawsze w gotowości i udzielają bezpłatnych porad telefonicznych w sytuacji pojawienia się problemów technicznych lub awarii pojazdu. Kupno i sprzedaż używanych śmieciarek jest więc gwarancją bezpieczeństwa i niezawodności.

Czym kierować się podczas wyboru używanej śmieciarki?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami śmieciarka jest pojazdem przeznaczonym do zbiórki odpadów komunalnych. Montowana jest na podwoziu samochodu ciężarowego, a jej konstrukcja składa się przede wszystkim z urządzenia załadunkowego oraz zgniatarki. Duże znaczenie podczas wyboru śmieciarki ma właśnie podwozie. Warto wcześniej sprawdzić rodzaj i pojemność silnika, a także moc samochodu. Ta przełoży się na wydajność oraz ekonomiczność pojazdu.

Jeśli chodzi o samą śmieciarkę, bardzo ważna jest jej pojemność. Najczęściej jest to kilkanaście metrów sześciennych, choć można spotkać również większe i mniejsze zbiorniki. Istotnym aspektem jest także typ wrzutu odpadów do śmieciarki.  Użytkownicy pojazdów zwracają dużą uwagę na sterowanie i obsługę wsypywania oraz ugniatania odpadów. Ważne jest, aby system był prosty i intuicyjny, a także umożliwiał obserwację i kontrolę miejsca załadunku. We wszystkich kwestiach związanych z doborem odpowiedniego pojazdu do specyfiki obsługiwanego terenu oraz potrzeb przedsiębiorstwa pomagają nasi specjaliści.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje