Problem zbiórki, selekcji i wywozu śmieci dotyczy organizacji pracy samorządów i administracji za to odpowiedzialnych. Zmieniające się przepisy i koszty obsługi wprowadzają zamieszanie na rynku. Dla niektórych firm zajmujących się odbiorem odpadów lepszą opcją od zakupu nowych pojazdów jest ich wynajem. Kiedy to się naprawdę opłaca?

Dbanie o środowisko wymaga od nas przemyślanego odbioru i obróbki odpadów. Wiąże się to z szeregiem przepisów, które muszą być przestrzegane przez firmy odbierające odpady. Zakup nowych pojazdów jest jednak potężną inwestycją i czasami lepszym rozwiązaniem będzie wynajem pojazdów komunalnych. Co więcej, firmy oferujące ich wynajem mają często atrakcyjną ofertę dotyczącą również pojemników na odpady, więc możemy w jednym miejscu skorzystać z obu usług.

Wynajem- opcja dla firm z dłuższym stażem

Firmy zajmujące się odbiorem odpadów, które istnieją już kilka lat na rynku, zdają sobie sprawę z tego, jak niepewny jest to biznes. Zmieniające się opłaty i koszty związane z zakupem i eksploatacją oraz serwisowaniem dużej liczby pojazdów mogą być dla nich nie do udźwignięcia. Zainteresowanie usługami tego typu firm jest bardzo nierówne i przejawia się w ogłaszaniu przetargów, które mogą dotyczyć większych lub mniejszych inwestycji. Jednak, aby mieć pewność, że nie stracimy zainwestowanych pieniędzy oraz że nowe pojazdy nie będą niszczeć nieużywane, warto zastanowić się nad ich wynajmem. Uwzględnianie dzierżawy w składaniu oferty w przetargu pozwala na obniżenie szacunkowych kosztów, przez co stajemy się atrakcyjniejsi dla samorządów. To duża przewaga nad konkurencją, którą możemy uzyskać poprzez zgłaszanie większej liczby pojazdów zajmujących się jednym obszarem, bez konieczności ich fizycznego zakupu. W oczach osób szukających wykonawców plusem będzie również to, że szybciej zrealizujemy ich zamówienie. Poza tym firmy często mimo swojego doświadczenia, odpadały w początkowej analizie ofert, jako firmy posiadające zbyt małą liczbę śmieciarek. Wynajem pojazdów pozwoli ominąć ten problem. Co więcej, mamy dzięki temu możliwość udziału w kilku przetargach jednocześnie, gdzie wcześniej musieliśmy ograniczać ich ilość ze względu na brak sprzętu. Natomiast po zrealizowaniu usługi nie musimy martwić się, że zostaniemy z niepotrzebnymi pojazdami. Dzięki takiemu rozwiązaniu budujemy prestiż firmy na rynku i dajemy się postrzegać, jako przedsiębiorstwo oferujące wysokiej jakości usługi dla większej liczby klientów.

Wynajem również dla nowych firm

 

Wynajem pojazdów komunalnych to również rozwiązanie dla firm, które dopiero zaczynają realizację usługi odbioru odpadów. Jak wiadomo, prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z koniecznością dużych nakładów finansowych i ponoszeniem ryzyka. W przypadku nowych firm może brakować środków na takie inwestycje. Wynajem sprzętu daje nam poczucie bezpieczeństwa poprzez kontrolę nad kosztami przeznaczonymi na pojazdy. Ich wynajem zawsze będzie tańszy niż ich zakup. Eliminujemy również konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów jak opłaty za serwisowanie pojazdów, za ich przechowywanie, oraz wydatków związanych z ewentualną ich sprzedażą lub utylizacją. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze firma może przeznaczyć na inne opłaty, reklamę czy zatrudnienie pracowników. Nie stracimy płynności finansowej i możemy myśleć o przystąpieniu do przetargów.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje