Wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność w branży komunalnej zastanawia się, jaki sposób zaopatrzenia się w pojemniki na śmieci jest bardziej opłacalny – wynajem czy zakup? Poniżej postaramy się zaprezentować Państwu wady i zalety obu form nabycia kontenerów.

Zakup pojemników na śmieci

Decydując się na zakup kontenerów, zapewniamy sobie wybór pomiędzy towarem nowym i używanym. Ten pierwszy, rzecz jasna, otrzymamy w stanie idealnym. Mamy również pewność, że pojemniki przybyły do nas prosto z taśmy produkcyjnej i że jesteśmy ich pierwszymi użytkownikami. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się, gdzie i w jaki sposób wcześniej z nich korzystano.

Jeśli jednak zdecydujemy się na kontenery używane, otrzymamy towar z drugiej ręki, lecz w dobrym stanie i dokładnie umyty. Sprzedawca zadba też o to, by do naszych rąk trafiły egzemplarze niewadliwe, pozbawione pęknięć. W efekcie otrzymamy produkt w pełni zdatny do użytkowania, jednocześnie płacąc mniej, niż gdyby nasz wybór padł na nowe pojemniki.

Wynajem pojemników na śmieci

Możemy również zdecydować się na dzierżawę pojemników na śmieci, co jest wyborem pod wieloma względami korzystnym szczególnie dla małych, początkujących przedsiębiorstw. Pamiętajmy, że posiadanie własnych pojemników nie jest warunkiem wygrania przetargu na wywóz śmieci.

Zanim wprowadzono tzw. ustawę śmieciową, zakup kontenerów przez firmy wywozowe był całkowicie opłacalny. Umowa podpisywana przez przedsiębiorcę obejmowała bowiem wystarczająco długi okres, by zapewnić mu zwrot wszelkich poniesionych kosztów. Dziś jednak, gdy przetarg na wywóz śmieci może obejmować od 12 do 24 miesięcy, a my nie mamy pewności, że wygramy również następny przetarg, perspektywa inwestycji nie wydaje się już tak kusząca. Kupując pojemniki, musimy wziąć pod uwagę, że poniesione przez nas koszta być może się nie zwrócą, my zaś będziemy zmuszeni sprzedać zakupiony towar za połowę ceny lub ponosić koszty jego magazynowania.

 

Jeśli zatem nie jesteśmy pewni naszej pozycji na rynku, dzierżawa pojemników na śmieci wydaje się doskonałym wyborem.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje