Proces renowacji śmieciarki składa się z czterech etapów: mycie, piaskowanie, spawanie i lakierowanie. Każdy z nich jest bardzo ważny dla prawidłowego wykonania całej operacji. Co warto wiedzieć o poszczególnych etapach? Sprawdź to w naszym artykule!

Każdy etap jest ważny!

Renowacja śmieciarki rozpoczyna się od etapu mycia. Polega on na usunięciu zanieczyszczeń z pojazdu. Należy pamiętać, że powinno to zostać wykonane dokładnie – na pojeździe nie mogą pozostać żadne ślady smarów, olejów, kurzu czy odpadów. Do tego zadania wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt umożliwiający czyszczenie na najwyższym poziomie.

Przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest piaskowanie. Wykonuje je się w celu jeszcze dokładniejszego oczyszczenia wybranych elementów pojazdu z trudno usuwalnych pozostałości. Jest to niezbędne, zanim przystąpimy do procesu renowacji śmieciarki. Piaskowanie jest jedną z najlepszych metod, dzięki której sprawnie i skutecznie pozbędziemy się korozji i starego lakieru. Odbywa się za pomocą odpowiedniego materiału ściernego (piasku, korundu, szkła) dostarczanego w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy. Można tę metodę porównać w pewnym stopniu do szlifowania, jednak warto podkreślić, że powierzchnia po piaskowaniu jest znacznie bardziej szorstka, a co za tym idzie – przyczepna, co czyni ją idealną do malowania pojazdu.

Teraz przyszedł czas na spawanie, czyli zabieg polegający na łączeniu materiałów przez ich nagrzanie i stopienie, a następnie zespolenie z dodatkiem (lub bez) spoiwa. Zazwyczaj źródłem ciepła jest tu łuk spawalniczy tworzony przez prąd płynący pod bardzo wysokim natężeniem, który jest generowany przez spawarkę typu MIG, MAG lub TIG.

Przedostatnim już etapem jest lakierowanie. Przed przystąpieniem do nakładania nowej powłoki musimy pamiętać, aby nadwozie było ponownie dokładnie umyte i odtłuszczone. Następnie nakładany jest podkład, po wyschnięciu którego należy wygładzić powierzchnię i nałożyć lakier jednoskładnikowy lub lakier bazowy i lakier bezbarwny. Po zakończeniu lakierowania warto całą powierzchnię wypolerować, dzięki czemu uzyskamy dodatkowy efekt wizualny. Ostatnim etapem renowacji śmieciarki jest serwis. Skupiamy się wtedy na wykonaniu wszelkich napraw mechanicznych lub wymiany części, dzięki którym uzyskamy niezawodność w długim okresie czasu.

Wynajem pojazdów komunalnych

 

Mogłoby się wydawać, że nigdy nie będziemy potrzebowali korzystać z pojazdów komunalnych, jednak życie często nas zaskakuje. Warto wiedzieć, że takie pojazdy są niezbędne w wielu sytuacjach, natomiast ich zakup to bardzo duży wydatek. Alternatywną opcją jest wynajem śmieciarki. Taką usługę oferuje firma IMPEX. W naszej ofercie znajduje się także wynajem pojemników na odpady. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje