Zainteresowanie pojazdami do prac porządkowych wciąż rośnie. Firmy specjalizujące się w branży komunalnej realizują coraz więcej zaawansowanych zleceń, stąd też nieustannie muszą rozbudowywać swoje zaplecze sprzętowe. Można zauważyć spore zainteresowanie nie tylko pojazdami do odbioru i transportu odpadów komunalnych, ale również maszynami służącymi do utrzymania czystości dróg i ulic.

Rodzaje pojazdów do prac porządkowych

Rodzajów pojazdów do prac porządkowych jest kilka, a każdy typ przeznaczony do jest do realizacji określonych zadań. Podstawowym wyposażeniem firm z branży komunalnej jest oczywiście śmieciarka. W asortymencie firmy IMPEX można znaleźć m.in. śmieciarki satelitarne, kompaktowe, bębnowe, niskopodłogowe czy specjalne śmieciarki do odpadów gabarytowych. Za sprawą tak szerokiej oferty klienci mogą dobrać odpowiedni pojazd stosowanie do specyfiki realizowanych prac.

Do innych niezbędnych urządzeń używanych do prac porządkowych zaliczamy również zamiatarki. Kiedyś pojazdy do zamiatania ulic praktycznie nie występowały w naszym kraju. Obecnie profesjonalne zamiatarki uliczne można spotkać w większości polskich miast i miasteczek. Pojazdy obsługiwane przez jednego pracownika są w stanie sprawnie oczyścić rozległe tereny miejskie, oszczędzając przy tym nie tylko czas, ale i pieniądze. Zimą natomiast firmy realizujące prace porządkowe potrzebują odpowiedniego sprzętu do odśnieżania, piaskarek i posypywarek.

Nowe czy używane?

Chociaż obecnie polscy przedsiębiorcy mają dostęp do nowych pojazdów i maszyn, to jednak wciąż sporym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim modele używane. Używane pojazdy można kupić bez większych przeszkód, a ich ceny są zdecydowanie niższe niż nowych produktów. To główny, chociaż nie jedyny powód, dla którego inwestorzy skłaniają się właśnie ku maszynom z drugiej ręki. Wielu przedsiębiorców obawia się ryzyka związanego z zakupem nowych urządzeń, ponieważ bardzo często nie mają pewności co do długości trwania kontraktów z miastem. Zwykle takie kontrakty są dość krótkie, w związku z czym nie wiadomo, jak długo dany pojazd będzie używany. A to sprawia, że zakup tańszego sprzętu używanego jest znacznie bardziej opłacalny. Dodatkowo tego typu pojazdy są sprawdzone, zwykle zachowane w bardzo dobrym stanie technicznym i nadające się do wieloletniej eksploatacji.

A może dzierżawa?

Alternatywą dla zakupu używanych pojazdów jest dzierżawa śmieciarek czy zamiatarek. Jest to doskonały sposób na przetestowanie wybranego pojazdu przed ewentualnym zakupem. Jest to również korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie mają pewności co do zapewniania ciągłości wykonywania usług, np. w przypadku krótkoterminowego kontraktu. Pojazdy są też dzierżawione na krótki okres przez firmy, których własne jednostki uległy awarii.

⮜ Wróć

ODWIEDŹ NAS

Nasze lokalizacje